Odborné učiliště
a Praktická škola
Mohelnice, Vodní 27
 
"Odbornost, podpora, kvalita - cesta pro uplatnění každého v životě"

INTERNÁT

 • vychovatelka pověřená vedením Internátu: Eva Adámková, tel. 776 737 247, 724 103 910

 

 • Součástí Odborného učiliště a Praktické školy, Mohelnice, Vodní 27 je internát umístěný v prvním a druhém poschodí budovy Domova mládeže Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky, Olomoucká 41, Mohelnice.
  K ubytování slouží 8 pokojů, celková kapacita internátu je 28 žáků.
 • Žáci jsou ubytováni v účelně zařízených třílůžkových pokojích. Každý pokoj má k dispozici vlastní balkon. Žáci ubytovaní na Internátu se celodenně stravují ve školní jídelně, která je součástí areálu. K obědu jsou nabízeny 2 druhy jídla. Skladba jídelníčku je připravována tak, aby odpovídala věku a zásadám správné výživy.
 • Součástí internátu je místnost pro vychovatele, sociální zařízení, koupelny na patře, společenská místnost s televizí, kuchyňka se základním vybavením, lednice, mikrovlnná trouba, pračka. Dále internát využívá zařízení DM – počítačovou místnost, kulečník, stolní fotbálek, společenský sál.
 • Pro sportovní aktivity je k dispozici v areálu nová sportovní hala, posilovna a původní tělocvična. Žáci mohou trávit volný čas na travnaté ploše před a za DM. Žáci mají možnost pravidelně v odpoledních a podvečerních hodinách navštěvovat plavecký bazén. K odpoledním vycházkám je k dispozici i místní park.
 • Provoz internátu je stanoven od neděle 17.30 hod. do pátku 14.00 hod. Provoz se přerušuje v době prázdnin.
 • Ubytovaní žáci se stravují v jídelně domova mládeže, která je umístěná v přízemí budovy a zde je jim poskytována snídaně a svačina, oběd, večeře a druhá večeře. Celodenní strava stojí 135,- Kč.
 • Výše poplatku za ubytování je stanovena na 30,- Kč za noc. Od úplaty je osvobozen žák, pokud má nárok na příspěvek a úhradu potřeb dítěte v pěstounské péči, pokud se touto skutečností prokáže.
 • Žáci mají denně nárok na samostatné vycházky v době po obědě do 16.30 hod. a od 17.30 do 20.00 hod. Po domluvě s vychovatelkou může být vycházka prodloužena.
 • Volný čas je vyplněn různými aktivitami dle zájmu žáků:
       - taneční kroužek, diskotéky
      - sportovní aktivity – cvičení, pohybové kolektivní hry, krytý bazén, sportovní vycházky
       - společenské hry – tik tak bum, karty, herní konzole, pexeso
       - v letních měsících opékání špekáčků a posezení u táboráku
       - pěstování rostlinek
       - ruční práce – vyšívání, šití, výrobky z papíru, vánoční a velikonoční ozdoby…

Proč studovat učební obory Cukrářské práce, Pekařské práce, Pečovatelské služby, Práce ve stravování a Provozní služby právě u nás? Přijďte si osobně 7. prosince 2022 prohlédnout  naši školu. V čase od 7 do 17 hodin je pro vás připravena prohlídka školy s prezentací všech oborů vzdělávání, přehlídka volnočasových aktivit a své zastoupení budou mít i sociální partneři školy.

Další dny otevřených dveří se uskuteční v tyto termíny, vždy od 7 do 15,30 hod.

14. 12. 2022, 11. 1. 2023, 25. 1. 2023, 8. 2. 2023

Navštívit školu lze kdykoliv, nejlépe po telefonické domluvě