Podpora sociálně znevýhodněných žáků OU a PrŠ Mohelnice
Dotace ve výši 903 300 Kč je poskytována podle zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a vychází z investice Komponenty 3.2. Národního plánu obnovy.
Účelem dotace je posílení školy jako instituce připravené na práci s žáky se sociokenomickým znevýhodněním a heterogenními kolektivy obecně, a jako instituce zastávající respektované místo ve školské soustavě daného regionu. Účelu dotace bude dosaženo 31. 8. 2025.
Národní plán obnovy - prevence digitální propasti
Opakovaná intervence v roce 2022, 2023 a 2024 pro školy: ZŠ, SŠ a konzervatoře.Cílem je zpřístupnění mobilních digitálních technologií pro znevýhodněné žáky a zabránění jejich digitálnímu vyloučení (tzv. digitální propasti). Účelem je pořízení základních mobilní digitálních technologií (notebook, chromebook, tablet, chytrý telefon..., včetně příslušenství a mobilních digitálních technologií pro žáky se SVP) k zapůjčení pro znevýhodněné/potřebné žáky, kteří nemají k dispozici vlastní mobilní digitální zařízení tak, aby je měli k dispozici pro běžnou výuku a výuku distančním způsobem.
Národní plán obnovy - digitální učební pomůcky
Jednorázová intervence v roce 2023 pro školy MŠ, ZŠ, SŠ a konzervatoře.Cílem je vybavení žáků pokročilými digitálními učebními pomůckami pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí. Účelem je pořízení pokročilých digitálních učebních pomůcek. Určeno pro žáka, který pokročilou digitální učební pomůcku používá ve výuce pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí napříč vzdělávacími oblastmi podle revid. RVP.
Příspěvky na obědy do škol v Olomouckém kraji
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Cílem dotačního programu je podpora dětí z rodin ohrožených chudobou a materiální a potravinovou deprivací nebo se ocitla v nepříznivé finanční situaci formou dotace/příspěvku na zajištění bezplatného školního stravování v Olomouckém kraji.
E-POWER
OU a PrŠ Mohelnice je zapojeno do projektu E-POWER - „ELEVATE EDUCATION TO E-POWER - Inkluze a posílení vzdělávání v oblasti podnikání a sociálních inovací (ZAPOJIT - POSÍLIT - INOVOVAT)“, který realizuje Centrum pro komunitní práci Severní Morava.
Projekt vznikl za podpory Fondů EHP, ve spolupráci se zahraničními partnery Einurd z Islandu, a Lyk-z & daughters z Norska. Expertními konzultanty pro tento projekt je islandská organizace Modurmál, a pracoviště Pedagogicko-psychologické poradny v Šumperku.
Projekt je zaměřen na řešení problémů s inkluzí znevýhodněných dětí a mládeže na základních a středních školách.
Národní plán obnovy - doučování
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo Národní plán doučování, který pomůže zmírnit negativní dopady výluky prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19. Je primárně určen pro žáky ohrožené školním neúspěchem a v extrémním případě vypadnutím ze vzdělávání. U těchto žáků došlo k vážnému zhoršení výsledků vzdělávání.
Plán podporuje všechny základní a střední školy a konzervatoře v České republice
v realizaci individuálního i skupinového doučování, resp. doplňkového vzdělávání žáků. Podpora doučování probíhala v první fázi od 1. 9. do 31. 12. 2021 a pokračuje do konce školního roku 2022/2023. Národní plán doučování probíhal do 31. srpna 2023
Operační program Jan Amos Komenský
Název projektu: Podpora vzdělávání v OUaPŠ Vodní
Reg. číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_003/0000367 Spolufinancováno Evropskou unií
Doba trvání realizace projektu: 1. 9. 2022 – 31. 8. 2025
Hlavní účel: Zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání. Zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání, včetně usnadňování vzdělávací mobility znevýhodněných skupin.
Projekt Systémová podpora kariérového poradenství a tranzitních programů žáků se SVP pro ČR
Naše škola se zapojí ve školním roce 2021/2022 do projektu Systémová podpora kariérového poradenství a tranzitních programů žáků se SVP pro ČR. Nositelem projektu je Univerzita Palackého v Olomouci a její Ústav speciálně pedagogických studií na Pedagogické fakultě.
Projekt je zaměřen na podporu vzdělávání a zaměstnávání žáků praktických škol jednoletých a dvouletých, základních škol zřízených dle § 16 odst. 9 a žáků odborných učilišť "E" oborů.
Konkrétně se jedná o podporu tranzitního programu (usnadňuje absolventům těchto škol přechod na trh práce), podporu pedagogů pracujících se žáky se SVP v těchto školách.
Prostřednictvím tranzitního programu si mohou žáci už během studia vyzkoušet svůj pracovní potenciál, získat nové sociální a pracovní dovednosti a po skončení školy být připraveni na přijetí do pracovního poměru.
Projekt PŘESMOSTY ke společnému vzdělávání
Naše škola se zapojila ve školním roce 2017/2018, 2018/2019 a 2019/2020 do projektu PŘESMOSTY ke společnému vzdělávání – program PŘESKROK. Nositelem projektu byla Soukromá střední odborná škola Hranice, s.r.o.
- Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci Evropských strukturálních a investičních fondů – Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání.
- Cílem projektu byla podpora žáků se specifickými vzdělávacími potřebami při vstupu na trh práce.
- Projekt byl ukončen v roce 2020.
Projekt Kvalitnější výuka s ICT
Informace o projektu
- Zahájení projektu 1. 4. 2012
- Realizovány dvě klíčové aktivity
- III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT
- V/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji odborných kompetencí žáků středních škol
- Od září 2012 probíhá výuka v počítačové učebně na nových velmi propracovaných a výkonných 20" All-in-One počítačích, které mají počítač zabudovaný do monitoru. Tyto PC byly pořízený z projektu Kvalitnější výuka s ICT, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0077.
Projekt OPVK
Informace o projektu
- Od 3. 9. 2012 jsou do výuky anglického jazyka zařazené dřevěné inovativní deskové hry, které slouží k upevnění anglických slovíček, potřebných v daném studijním oboru.
- Jednotlivé destičky mohou být využívány k různým aktivitám, např. pexeso, seřazování, soutěže.
- Učitel tedy může výuku více uzpůsobit jednotlivým žákům.
- Ve výuce jsou také využívány nově vytvořené pomůcky, které využívají ICT.
- Tyto pomůcky byly pořízeny v rámci projektu Inovace vzdělávacích aktivit ve výuce jazyků a dalších předmětů pro žáky se SVP na OU a PRŠ Mohelnice.
Projekt Zdravé plíce
- Zaměřený na zdravý životní styl
- Prevence závislosti na tabákových výrobcích