Odborné učiliště
a Praktická škola
Mohelnice, Vodní 27
 
"Odbornost, podpora, kvalita - cesta pro uplatnění každého v životě"

O nás

Škola zahájila svou činnost v roce 1995. Je zřízena pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Najdete nás v půdní nástavbě ZŠ Mohelnice, Vodní 27.

Proč studovat u nás

Vycházíš základní školu a nejsi studijní TYP? Podívej se na více informací o učebních oborech, výhodách, stipendích.

3D prohlídka

Využijte možnost virtuální prohlídky a projděte si naši školu.

Učební obory

Žákům nabízíme 6 učebních oborů. Pokračujte dál pro více informací.

Aktuality

Projekt ELEVATE-EDUCATION TO - E - POWER

Na Odborném učilišti a Praktické škole v Mohelnici se ve středu 18. ledna 2023 uskutečnilo velmi zajímavé a neobvyklé setkání. OU přivítalo lektory z Norska a Islandu, kteří ve spolupráci s našimi žáky realizovali projekt ELEVATE - EDUCATION TO – E - POWER  - přenos příkladů dobré praxe pro inkluzivní vzdělávání v podnikání a uplatnění na trhu práce pro znevýhodněné osoby. Projekt vznikl za podpory Norských fondů a ve spolupráci se zahraničními partnery z Norska a Islandu.

Žáci výchozích ročníků učebních oborů měli možnost prostřednictvím praktických ukázek použitých technik a metod posílit svoji sebedůvěru, rozvinout osobní potenciál a získat novou motivaci. Zároveň přizvaní kolegové mohou tyto poznatky a zkušenosti převést do další praxe a tím zvyšovat kompetence žáků nejen po odborné stránce, ale především podpořit potenciál a růst žáka.

FOTOGALERIE

 

<< << Zpět na předchozí stránku

Proč studovat učební obory Cukrářské práce, Pekařské práce, Pečovatelské služby, Práce ve stravování a Provozní služby právě u nás? Přijďte si osobně 7. prosince 2022 prohlédnout  naši školu. V čase od 7 do 17 hodin je pro vás připravena prohlídka školy s prezentací všech oborů vzdělávání, přehlídka volnočasových aktivit a své zastoupení budou mít i sociální partneři školy.

Další dny otevřených dveří se uskuteční v tyto termíny, vždy od 7 do 15,30 hod.

14. 12. 2022, 11. 1. 2023, 25. 1. 2023, 8. 2. 2023

Navštívit školu lze kdykoliv, nejlépe po telefonické domluvě